(12+) Һүҙ ҡәҙере – ҡәләм ҡөҙрәте

26.04.2023

26 апрелдә Ейәнсура районының үҙәге Иҫәнғолда Башҡортостан башлығы грантына тормошҡа ашырылған “Аҡмулла арбаһы” проекты сиктәрендә уҙғарылған “Иң күп китап уҡыусы ауыл” республика бәйгеһенең “Һүҙ ҡәҙере – ҡәләм ҡөҙрәте” тип аталған йомғаҡлау кисәһе үтте. Унда “Ағиҙел” журналының баш мөхәррире, поэт, журналист Мөнир Ҡунафин, яҙыусыларҙан Әхмәр Үтәбай, Салауат Әбүзәров, Гөлсирә Ғиззәтуллина, Миләүшә Ҡаһарманова, Ғәли Хисамов һәм Башҡортостандың Илеш, Ҡырмыҫҡалы, Белорет, Әбйәлил, Әлшәй, Мәләүез, Көйөргәҙе, Хәйбулла һәм башҡа тарафтарҙан килгән алтмыштан ашыу бәйге еңеүселәре ҡатнашты.